solia
08 آذر 1401 - 20:06

۵۹۰۰ کلاس درس جدید تا دهه فجر در کشور افتتاح می شود

اراک- سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۹۰۰ کلاس درس جدید تا دهه فجر افتتاح می شود، گفت: در ساخت ۵۰ در این مدارس خیران مشارکت دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا خان محمدی در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی از افتتاح پنج هزار و ۹۰۰ کلاس درس جدید تا دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ساخت نیمی از این کلاس‌های درس حاصل همراهی نیکوکاران این عرصه است.

خان محمدی افزود: در سطح کشور هم اکنون ۵۰ درصد پروژه‌ها به صورت مشارکتی با همکاری خیرین و دولت انجام می‌شود که این مهم یک موفقیت برای نظام است.

وی با بیان اینکه نظام به کمک خیرین برای مسیر جهاد مدرسه سازی نیاز دارد، گفت: در دهه فجر ۵۹۰۰ کلاس درس تحویل داده می‌شود که همانگونه که گفته شد ۵۰ درصد آن با کمک خیرین انجام شده است.

سرپرست سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر جذب و تقویت منابع از جمله منابع خیرین افزود: ۱۳ درصد مدارس نیاز به مقاوم سازی دارند و ۶ درصد نیز نیازمند تخریب و بازسازی است که امیدواریم اعتبارت خوبی از سوی خیرین جهت انجام این مهم تأمین شود.

وی در ادامه گفت: طرح شهید رضا پناهی در راستای ساماندهی مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در حال اجرا است که به دنبال این طرح تا پایان سال ۱۴۰۲ این مدارس برچیده خواهد شد و مدارس سنگی نیز ساماندهی می‌شوند، همچنین در آغاز فصل سرما یک اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی برای گرمایش در استان‌ها توزیع شده تا گرمایش در مدارس رفع شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 888933