solia
28 بهمن 1401 - 17:36

روسیه سفرای هلند و ایتالیا را احضار کرد

بنا به اعلام وزارت خارجه روسیه، سفرای دو کشور هلند و ایتالیا  به این وزارتخانه فراخوانده شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلک، وزارت خارجه روسیه سفرای دو کشور هلند و ایتالیا را احضار کرد.

وزارت خارجه روسیه امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که سفیر هلند را به این وزارت خانه احضار کرده است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که مراتب نارضایتی دولت روسیه در خصوص اتهام زنی مکرر آمستردام به مسکو در پرونده هواپیمای «ام اچ ۱۷» ابلاغ شد و از دولت هلند خواسته شد تا از مقصر جلوه دادن روسیه برای سرنگونی این هواپیما دست بردارد.

وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه‌ای دیگری از احضار سفیر ایتالیا در مسکو خبر داد. بنا به اعلام وزارت امور خارجه روسیه، سفیر ایتالیا در مسکو به دلیل لغو برنامه بسیاری از اجراکنندگان روسی در ایتالیا فراخوانده شد.

گفتنی است که با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای اروپایی موضع خصمانه‌ای را نسبت به مسکو در پیش گرفته اند. ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت کی یف قرار داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1042141